Proslava školske slave Svetog Save

123

U Muzičkoj školi Petar Konjović u Somboru, profesori i učenici proslavili su školsku slavu Svetog Savu. U svečanoj sali škole, priredba je počela himnom Svetom Savi, koju je izveo školski hor pod dirigentskom palicom prof. Mine Bošnjak. Nakon pravoslavnog obreda osvećenja darova, program je protekao uz prigodne duhovne i svetovne kompozicije domaćih autora, uobličenih sa prigodnim stihovima i recitacijama učenika. Etno blok sačinile su raznovrsne tradicionalne vokalne, instrumentalne i vokalno-intrumentalne melodije, koje su izveli najmlađi učenici škole. Program su pripremiili: Ivana Jovanović, Mina Bošnjak, Ljiljana Popović-Goretić, Zoran Bogdanović i Bora Birač. Nakon direktorkinog govora i predaje kumstva, na Mnogaja ljeta, učesnici i gosti su prišli kumama i poslužili se slavskim kolačem i koljivom.