Dan Grada Sombora

123

Muzička škola je i ove godine uzela učešće u manifestacijama u sklopu proslave dana Grada Sombora.

16. februara je u Svečanoj sali Gradske kućeodržan je koncert profesora. U prepunoj sali, u veoma inspirativnoj atmosferi učestvovali su: Marko Radojković - gitara, Miroslav Popović - klavir, Ivana Madžarac - glas, Mate Mesaroš - harmonika, Nikola Radaković - klavir, Dejana Živković - flauta, Zoltan Lukačević - tuba, Silvia Minea - sopran, Ružica Pavlović - klavir i na klaviru osmoručno nastupile su Milena Despotović, Ana Nenadić Marta Malbaša i Irena Mijailović.

17. februara Orkestar tambure, pod upravom Đure Parčetića i učenici Etnomuzikološkog odseka pod vođstvom Ivane Madžarac su učestvovali na svečanoj akademiji povodom Dana grada.

Više o ovome na portalu grada sombora :  Oficijalni Portal Grada Sombor